VI KONFERENCJA NOWE TECHNOLOGIE I SZTUCZNA INTELIGENCJA. ASPEKTY PRAWNE I PRAKTYCZNE GOSPODARKI CYFROWEJ
Po raz szósty już wzięłam udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej: VI KONFERENCJA NOWE TECHNOLOGIE I SZTUCZNA INTELIGENCJA. ASPEKTY PRAWNE I PRAKTYCZNE GOSPODARKI CYFROWEJ, tym razem z referatem na temat oznaczania treści generowanych przez AI w social mediach.
W tym roku znalazłam się pośród prelegentów szóstej już edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej „VI KONFERENCJA NOWE TECHNOLOGIE I SZTUCZNA INTELIGENCJA. ASPEKTY PRAWNE I PRAKTYCZNE GOSPODARKI CYFROWEJ”, organizowanej przez Katedrę Prawa Gospodarczego, Cywilnego i Gospodarki Cyfrowej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Katedrę Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego UKSW, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy oraz Akademię Prawa Nowych Technologii UKEN, przy wsparciu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.
Przedstawiłam referat pt. „Obowiązek oznaczania treści wygenerowanych – czy AI Act załatwia sprawę?”. Na screenshotach gromadzonych przez miesiące scrollowania social mediów pokazałam, jak trudne jest obecnie pozyskiwanie informacji z internetu i rozróżnianie treści wygenerowanych od autentycznych. Skrótowo omówiłam trzy rodzaje obowiązków informacyjnych zamieszczonych w art. 50 unijnego rozporządzenia 2024/1689 z dnia 13 czerwca 2024 r. w sprawie ustanowienia zharmonizowanych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji (akt w sprawie sztucznej inteligencji), zwracając uwagę na to, że regulacje te nie są kierowane do zwykłych użytkowników internetu, wobec czego mogą nie rozwiązać problemu zalewających nas fake newsów. Warto by więc było wprowadzić odpowiednie obowiązki prawne na poziomie prawa krajowego, dając dobry przykład innym krajom członkowskim.
Ty też zaproś mnie:
dr Karina Kunc-Urbańczyk
prawniczka, specjalistka od legalnego social media marketingu. Udowodnię Ci, że prawo nie musi być ani trudne, ani nudne!
do podcastu, webinaru, live’a
Załatw swoim odbiorcom dodatkową wartość w postaci rozmowy z ekspertką. Chętnie pogadam o prawniczych bolączkach Twojej branży, pożartuję i odpowiem na pytania słuchaczy.
na konferencję albo szkolenie
Chętnie dorzucę prawniczy komentarz do Twojej konferencji lub webinaru. Rozwieję wątpliwości dotyczące danego problemu i przedstawię przydatne wskazówki, a przy tym zagwarantuję przyjazną atmosferę!
do kursu lub książki
Spraw, by Twoje dzieło wyczerpująco przedstawiało poruszony temat – wzbogać je o część prawną mojego autorstwa. Przy takiej współpracy możesz tylko zyskać!