Prawo wita na blogu!

„Dla tworzących i sprzedających produkty online”

gru 7, 2020 | Dla tworzących i sprzedających produkty online

W SKRÓCIE: Z tego wpisu dowiesz się, jakie wpisy będę zamieszczać w zbiorczej kategorii „Dla tworzących i sprzedających online”. Co planuję to wrzucić w najbliższym czasie, a także w jaki sposób może pomóc to Tobie i Twojej Twórczości.

Być może na ten moment nie ma tu wiele do poczytania, ale nie daj się zwieść – tworzenie i sprzedawanie produktów online to bardzo szeroki temat i będę miała tu wiele do napisania! Po prostu na razie dopiero zaczynam (moja strona ruszyła przecież dopiero w grudniu 2020), więc postanowiłam skupić się na podstawach – a raczej na podstawach podstaw, czyli na ogólnych zasadach internetowego prawa autorskiego. Dzięki usystematyzowaniu tej wiedzy będzie mi łatwiej tłumaczyć inne, bardziej szczegółowe problemy dotyczące problemów, jakie możesz mieć ze swoją cyfrową twórczością.

Pamiętaj!
Właśnie trwa szybki kurs Internetowego Prawa Autorskiego. Co tydzień kolejna lekcja. Najwyższy czas zrozumieć, o co w ogóle chodzi w tym całym prawie autorskim. Kliknij, żeby zobaczyć plan lekcji.

A w ramach zbiorczej kategorii „Dla tworzących i sprzedających produkty online” już za niedługo pojawi się kilka przydatnych porad, które pozwolą Ci uniknąć problemów prawnych, kar finansowych oraz banów. 

 

Kto znajdzie tu coś dla siebie?

Zainteresuj się tą kategorią wpisów, jeśli:

  • Tworzysz grafiki, e-booki, kursy online, podcasty, fotografujesz albo tylko bawisz się canvą.
  • Jeśli działasz w Internecie, ale przestało Ci wystarczać zwykłe tworzenie contentu i brylowanie w mediach społecznościowych, chcesz spieniężyć swoje talenty, dostarczyć ludziom wartościowej treści, porządnie i legalnie ruszyć z biznesem online.
  • Jeśli masz sklep internetowy i jeśli póki co sprzedajesz tylko za pośrednictwem profili społecznościowych.
  • Ale też jeśli zarabiasz w sieci już od dłuższego czasu, ale lubisz trzymać rękę na pulsie i chcesz na bieżąco czytać o ważnych zmianach w prawie.

Odkryjesz tu wiele przydatnych podpowiedzi, jeśli akurat pechowo nie masz wokół siebie zastępu prawników – a nie masz ochoty narobić sobie problemów prawnych już w pierwszych chwilach swojej internetowej działalności.
Znajdziesz tu też wartościowe treści także wtedy, gdy przejdzie Ci przez myśl, czy wszystkie Twoje ileśtam lat temu kupione regulaminy, formularze i wzory umów wciąż jeszcze są aktualne.

Właśnie w takich sprawach pomogę Ci każdym kolejnym wpisem z kategorii „dla tworzących i sprzedających produkty online”.

 

Przykładowe wpisy w tej kategorii

W kolejce do zrealizowania już czekają naprawdę różnorodne pomysły:
Sporo podpowiedzi i tym, co MUSISZ zrobić w pierwszej kolejności, jeśli planujesz przenieść działalność do sieci lub rozpocząć przygodę z e-biznesem.
Zmiany w prawie związane z plikami cookies.
Sporo o prawach konsumenta – w tym o największej zmianie, jaka czeka sprzedających przez Internet już 01 stycznia 2021 roku!
Przegląd klauzul ze sklepowych regulaminów, których już nie wolno używać!
I oczywiście takie standardowe prawnicze hity, jak podpowiedzi dotyczące RODO. Myślisz że wiesz na ten temat już wszystko? Załóż się, że zdołam Cię zaskoczyć…

 

Dalej nie ma tego, czego szukasz?

Jeśli wciąż nie mam tu tego, czego szukasz właśnie Ty, to może… zaproponuj mi nowy temat? Nie udzielam indywidualnych porad prawnych, ale chętnie napiszę o ciekawych uniwersalnych problemach, które zainteresują innych czytelników. Zgłoś własną propozycję TUTAJ

Masz ciekawy pomysł na wpis? Znasz ciekawy temat, o którym powinnam napisać? Pisz śmiało, skorzystaj ze specjalnego formularza – link tutaj!

Karina Kunc-Urbańczyk

Doktor nauk prawnych. Specjalistka w dziedzinie praw autorskich. Dydaktyk z zamiłowania. Pasjonatka nowych technologii i social mediów. Kobieta, która bez przynudzania nauczy Cię, jak tworzyć w sieci legalnie i bez narażania się na problemy prawne. Podobał Ci się tekst? Nie chcesz przegapić innych ciekawych porad? A może wciąż masz pytania albo wątpliwości? Zajrzyj na fanpage PrawoWita i pisz śmiało!

Ta wiedza jest dla Ciebie

Wiedza za darmo

0 komentarzy